Konsul z Ambasady USA w Koszalinie

KONSUL Z AMBASADY USA W  KOSZALINIE - SPOTKANIE DLA STUDENTÓW -
CZWARTEK 16 LISTOPADA 2017

Ambasada Stanów Zjednoczonych w Warszawie oraz Camp Counselors USA-Poland,
partner Departamentu Stanu zapraszają na spotkanie z konsulem,panią Brianą Corso, która:

• przedstawi wakacyjne programy wymiany oraz inne programy wymiany ze Stanami Zjednoczonymi skierowane dla studentów,
  • wyjaśni ułatwienia wizowe dla studentów oraz zasady i proces aplikacyjny,
  • odpowie na pytania i weźmie udział w dyskusji - pan Konsul mówi po polsku.

16 LISTOPADA 2017 ROKU, CZWARTEK, GODZINA 9:00 POLITECHNIKA KOSZALIŃSKA, WYDZIAŁ HUMANISTYCZNY, AULA, UL. KWIATKOWSKIEGO 6E

LINK DO WYDARZENIA: HTTPS://WWW.FACEBOOK.COM/EVENTS/373034286455298

OSOBA KONTAKTOWA:
Marek Witkowski

marekw@ccusa.com.pl

ZACHĘCAMY ZAINTERESOWANYCH ABY DOŁĄCZYLI DO WYDARZENIA NA FACEBOOKU. W SPOTKANIU WEZMĄ UDZIAŁ STUDENCI KTÓRZY UCZESTNICZYLI W PROGRAMACH WYMIANY ZE STANAMI, WIĘC BĘDZIE OKAZJA DO ZADAWANIA PYTAŃ ORAZ UZYSKANIA SZCZEGÓŁOWYCH INFORMACJI.

Prelegenci:
Briana Corso, Vice Consul
Briana Corso jest dyplomatą amerykańskim w randzie Vice - Konsula w Ambasadzie Stanów Zjednoczonych w Warszawie. Przed przyjazdem do Polski pracowała w krajach Ameryki Południowej - Kolumbia oraz Argentyna.
Przed wstąpieniem do korpusu dyplomatycznego USA pracowała jako prawnik w Departamencie Bezpieczeństwa Krajowego w Los Angeles. Jako wolontariusz, udzialała się w Korpusie Pokoju na terenie Ekwadoru.
Ukończyła Uniwersytet Kalifornijski oraz Loyola Law School w Los Angeles. Zna języki angielski, hiszpański i polski. Lubi podróżować po Polsce z rodziną.

Bożena Magdziak, Consular Assistant
Pani Bożena Magdziak od 30 lat zajmuje się sprawami wyjazdów studentów i absolwentów polskich uczelni do Stanów Zjednoczonych. Jest ekspertem w sprawach procedur wizowych, zasad programów wymiany polsko – amerykańskich, oraz studiów pierwszego, drugiego i trzeciego stopnia w USA.

MAREK WITKOWSKI, STUDENCKI AMBASADOR NA POLITECHNICE KOSZALIŃSKIEJ
Marek Witkowski od 9 lat wysyła studentów na wakacyjne programy wyjazdowe w Stanach Zjednoczonych. Liczba studentów którzy dzięki niemu spędzili wakacje w USA to 467 osób. Jako praktyk, doradza jakie są możliwości oraz oferty pracy. Współpracuje z 1134 pracodawcami na terenie Stanów Zjednoczonych.