WYDZIAŁ MECHANICZNY

Orzel

Oprogramowanie


Politechnika Koszalińska posiada licencje w wersjach ogólnouczelnianych. Licencje uprawniają do instalowania oprogramowań na komputerach służbowych i domowych. Z licencji mogą korzystać wszyscy pracownicy i studenci.

Wykaz licencji:

Azure Dev Tools for Teaching (dawniej Microsoft Imagine)
Wydział Mechaniczny przedłużył subskrypcję licencji oprogramowania Microsoft. Nowy portal, z którego studenci oraz wykładowcy mogą pobierać oprogramowanie znajduje się pod poniższym linkiem:

Logowanie do systemu Azure Dev Tools for Teaching

Wymagane jest utworzenie konta Microsoft ze zweryfikowanym adresem email założonym w domenie Politechniki Koszalińskiej (imie.nazwisko@tu.koszalin.pl). Link to strony umożliwiającej założenie konta znajduje się pod linkiem:

Logowanie do konta Microsoft

Wszelkie informacje i problemy proszę zgłaszać do Centrum Komputerowego.

MATLAB i Simulink
Uczelnia przedłużyła ogólnouczelnianą licencję Total Academic Headcount oprogramowania Matlab i Simulink na kolejne 3 lata (do 31.10.2020r.). W chwili obecnej licencja zawiera wszystkie toolboxy (opcja full suite). Osoby, które korzystają z tej licencji muszą na swoich komputerach dokonać aktualizacji licencji (instrukcja została wysłana indywidualnie do każdego użytkownika). Wszelkie informacje i problemy proszę zgłaszać na adres: matlab@tu.koszalin.pl


STATISTICA
Uczelnia przedłużyła subskrypcję licencji ogólnouczelnianej oprogramowania Statistica Site Licence (do 30.06.2018r.). Osoby, które korzystają ze starszej wersji oprogramowania (12.5) i mają problem z aktualizacją licencji proszę o kontakt z UCTI. Wszelkie informacje i problemy proszę zgłaszać na adres: statistica@tu.koszalin.pl